تاریخچه:


شرکت دانش بنیان سامانه پوی شرق در سال 1383 بوسیله آقای محمد حسین حسنی  به منظور تولید تونر (پودر شارژ کارتریج ماشینهای فتوکپی و پرینترهای لیزری) به ثبت رسیده و تاسیس شد 5 سال اولیه شرکت در پارک علم وفناوری خراسان مستقر بود و مراحل پژوهشیی و آزمایشی، فرمول بندی تونر و ساخت ماشینهای اولیه تولید تونر را با موفقیت پشت سرگذاشت. در سال 1388 پس از ساخت سالن و تاسیسات تولیدی در شهرک صنعتی مشهد استقرار یافت و پس از گذشت 3 سال، با ساخت و نصب ماشینهای خط تولید و تولید آزمایشی به مرحله تولید صنعتی و انبوه رسید. اکنون این شرکت افتخار دارد به عنوان اولین تولید کننده تونر در ایران و منطقه شناخته می شود، تولیدات این شرکت مبتنی بر دانش و فناوری کاملاً بومی شده و مخصوص این شرکت است. ماشینهای خط تولید، تماماً بوسیله مجری طراحی و ساخته  شده است. تعدادی از آنها دارای گواهی ثبت اختراع از اداره ثبت مالکیت های صنعتی ایران می باشد. این شرکت در سال 1394 از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان دانش بنیان اعلام شد.

 

هدف از تاسیس شرکت :


1-تولید دانش 2- تدوین، انتقال، توسعه و گسترش آن درکشور  3- تولید فناوری و گسترش آن درکشور 4- ایجاداشتغال مولد و مفید، بطور مستقیم و غیرمستقیم و در نتیجه کاهش کژی ها و انحرافات ناشی از بیکاری در جامعه  5- ایجاد خود باوری در نسل جوان، برای پی بردن به این نکته که اگر بخواهیم می توانیم پیچیده ترین فناوری ها را با پشتکار و خستگی ناپذیری بدست آوریم  6-خود کفایی و جلو گیری از خروج ثروت های ملی 7- صادرات محصول برای ارزآوری درجهت افزایش ثروت ملی و رفاه عمومی 8- همکاری با کسانی که برای سرافرازی و شکوه مردم و سرزمین ایران خالصانه از هیچ کوششی دریغ ندارند.

 

انواع بسته بندی

 تولید تونر:


تولید تونر، دارای فناوری پیچیده ی (Hi-Tech) است در این زمینه هزاران اختراع به ثبت رسیده (مراجعه کنید به سایت ها و مراجع پتنت ها و اختراعات تونر) که بسیاری از آنها در آمریکا و ژاپن محقق شده است. از این رو این صنعت در دنیا در انحصار کشورهای انگشت شماری باقیمانده است. ما در شرکت سامانه پوی شرق به این فناوری پیشرفته دست یافته و فرمولاسیون و همه ابعاد دانش فنی آن را ازجمله طراحی خط تولید و ساخت ماشین های آن را بومی کرده ایم. محصولات ما با بهره گیری از مواد اولیهه مرغوب و با توجه به دقیق ترین نکات فنی که در برگیرنده منافع مصرف کننده و تولیدکننده است و با کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های تولید، که کاهش استهلاک و هزینه چاپ را درپی دارد، تولید می شود. کوشش می شود با پژوهش های گسترده و جامع هر روز گامی به جلو برداشته شود و تونری با کیفیت بالا و قابل رقابت با تولید کنندگان اصلی این کالا، تولید شود.

* اولین تولیدات ما تونرهای سیاه بود که در پرینترهای Canon و Hp مصرف می شود. تولیدات بعدی شرکت ما، برای مصرف درانواع دستگاههای فتوکپی مانند SHARP و TOSHIBAدر نظرگرفته شده و در مراحل توسعه  بعدی به تولید تونرهای هایی برای سایر دستگاهها و سپس برای تولید تونرهای رنگی اقدام خواهیم کرد .

* در گام های بعدی، تنوع بخشیدن به تولیدات تونر برای رفع کلیه نیازهای موجود در کشور سرلوحه کار ما خواهد بود. بدیهی است این کار مشکل و زمان بر، ولی شدنی است. امیدواریم مسؤلان با پی بردن به اهمیت این صنعت و حمایت از آن در پیشبرد این اهداف از مساعدت دریغ نکنند.

 

محصولات ما دارای ویژگی های زیراست :


1- پایین آوردن استهلاک قطعات و طول عمر بیشتر دستگاه به دلیل یکنواختی ذرات.

2-شفافیت و کیفیت رنگ مطلوب تر، رزلوشن بهتر.

3-چاپ کردن تعداد صفحات بیشتر با مصرف تونر کمتر.

4-هزینه کمتر برای شارژ کارتریج و استفاده برای زمان طولانی تر.

5-ضایعات کمتر و در نتیجه آلودگی کمتربرای محیط زیست.