تولید دانش بنیان

شرکت سامانه پوی شرق درسال 1393 از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری ارزیابی شده و محصولات آن (تونر و ماشینهای خط تولید تونر) هر کدام جداگانه دانش بنیان اعلام شده است. با ارزیابی مجدد درفروردین 1397 و بالاخره در 1400/5/12 دانش بنیان بودن همان محصولات مجدداً مورد تایید معاونت علمی ریاست جمهوری قرار گرفته است. 

بنابراین اگر شما مشتری هر کدام از محصولات ما باشید  می توانید آنرا بصورت لیزینگ از ما خریداری کنید. روال کار چنین است که ما برای شما از صندوق نوآوری و شکوفایی وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقاضای دریافت تسهیلات می کنیم (نیازی نیست شما کاری انجام دهید) اگر مدارک شما آماده باشد در طول یک ماه مصوبه آن صادر می شود. مبلغ وام  80٪ مبلغ پیش فاکتوری که ما صادر می کنیم خواهد بود؛ بهره آن 9٪ و مدت قرار داد 36 ماه خواهدبود.  این تسهیلات به عنوان لیزینگ محصولات دانش بنیان و با آسان ترین شرایط و در کوتاهترین زمان بدون مراجعه به بانک به شما پرداخت می شود. فرصت خوبی  برای وارد شدن به حیطه تولید است؛ آن را از دست ندهید. شانس هر روزبه سراغ شما نخواهد آمد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  لیزینگ محصولات دانش بنیان با ما تماس بگیرید یا به سایت صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس www.nsfund.ir مراجعه فرمایید.

 

ورود به جمع دانش بنیان

در حال حاضر تمامی ماشین آلات یک خط تولید؛ به ظرفیت تولید 120 تن تونر در سال در این شرکت آماده فروش و حمل و نصب می باشد. بدیهی است نصب و راه اندازی و آموزش کار با این دستگاهها با  شرکت سازنده (ما) خواهد بود. سرمایه گذاران پس از تفاهمات و قرارداد مقدماتی برای دریافت وام به صندوق نوآوری معرفی می شوند انجام مراحل کار نسبتاً آسان است و تا دریافت وام که 80٪ قیمت ماشینها می باشد حدود یک ماه بطول می انجامد. (پرداخت 20٪ باقیمانده با خود سرمایه گذار خواهد بود).


طرح یک سوال( ؟)

آیا ممکن است غربی ها صنایع یا فناوری هایی را که با آن به جایگاه  امروز رسیده اند، دراختیارما قراردهند؟ تا ماهم پیشرفت کنیم ؟

خیر ؛ چنین انتظاری بیجاست. سیاست مداران ما باید بدانند غربی ها که به نفت ما محتاجند هرگز نخواهند گذشت ما درصنعتی جز استخراج نفت پیشرفت کنیم، بنابراین انتظار سرمایه گذاری همراه با انتقال دانش فنی که از سوی برخی مسْولان مطرح می شود انتظاری ساده لوحانه و عبث است. سوال این است : اگر ما تولید کننده باشیم؟ آنها (غربی ها) تولیدات خود را کجا بفروشند؟

برای رسیدن به آبادانی و رفاه بایدخود اقدام کنیم. عجیب است که مسئولان کشور به دنبال سرمایه گذار خارجی می گردند تا پول به کشور وارد شود در حالی که از طرف دیگر سرمایه ها با سرعت از کشور خارج می شود! شما هم به عنوان یک ایرانی اگر دغدغه پیشرفت و بهبود وضع اقتصادی کشور را دارید اگر می توانید قدم در راه گذارید، دانش خلق کنید، فن آفرینی کنید، شرکتهای” نوآور ” تاسیس کنید، اولین قدم تولید است. هیچ جامعه ای بدون تولید و با فروش گنجینه ها و اندوخته های زیرزمینی و خدادادی خود، پیشرفت نکرده است، ما مانند فرزند ناخلف و بی هنر پدری ثروتمند هستیم که ثروت پدر مرحوم را در معرض تاراج گذاشته ایم و در ظاهر امروز خوشیم. هنرها و توانایی های آبا و اجدادی را کنار گذاشته و فراموش کرده ایم و هر روز که آن ثروت (نفت) را می فروشیم؛ به فقر و فلاکت نزدیک تر می شویم. فردا فرزندان ایران چه خواهند کرد. آنها چه خواهند گفت وقتی سرزمینی سوخته بی آب و نفت به آنها تحویل دهیم. تنها راه نجات ایران و ایرانیان پناه بردن به دامن تولید است. همان کاری که ژاپن، کره، چین و ترکیه کردند ما هم می توانیم مشروط به اینکه سخت بکوشیم. مسلماً مسؤلان بیشتر از بقیه مردم معاقب خواهند بود. همه کشورهای پیشرفته همین راه را رفته اند. آنها با تولید آقای جهان شده اند.

امروزه، تونر (Toner) در آمریکا و تعدادی از کشورهای پیشرفته اروپایی، ژاپن، کره، سنگاپور و چین تولید می شود. تولید تونر، صنعتی پیشرفته و بسیارحساس است. برای اینکه ذرات  تونر دارای کارآیی مناسب باشد و در دستگاه چاپگر  بدرستی عمل کند، باید دو ویژگی بارز در آن وجود داشته باشد:

1- فرمول شیمیایی تونربدرستی طراحی  شده باشد.

2- اندازه ذرات تونر بدرستی و دقیق در دامنه ای معین، تولید شده باشد.

انجام این دو موضوع  در عمل کاری بسیار حساس و بخصوص در تولید انبوه و صنعتی دشوار است. اندازه ذرات تونر باید در دامنه ای بین 5 تا 15 هزارم میلیمتر تولید شود. ذرات درشت تر و ریزتر از این مقدار، هردو باعث خرابی پرینت و پرینتر می شود. خرابی پرینت قابل مشاهده است، ولی خرابی پرینتر در درازمدت خود را نشان خواهد داد. بحث بیشتر در این باره و بررسی جزییات فنی آن ممکن است برای خواننده این مطالب ملال آور باشد، لذا به همین مقدار بسنده می کنیم. تولید به روش های کنونی که در دنیا مرسوم است، بعد از مساله خرید لیسانس بسیار هزینه بر است. این موضوع یکی از دلایلی است که تاکنون رغبتی برای تولید تونر در بین سرمایه گذاران و صنعتگران ایرانی پیدا نشده است. به هرحال، دلیل آن هر چه باشد، شاهد آن هستیم که تا بحال در کشور ما در این زمینه هیچ سرمایه گذاری انجام نشده است.


راهنمایی و مشاوره برای تولید تونر،طراحی خط تولیدباتوجه به امکانات شما، طراحی ماشین های خط تولید ،ساخت ماشینها و راه اندازی خط تولید، همراهی و همکاری با شما تا مرحله بهره برداری و پس از آن. تا آخر همراهتان هستیم.